Biarritz - 09.09.2017

10. února 2018 v 10:45 | Černý páv |  Ostatní

Další z volnějších "oddechových" dnů jsme si naplánovali do "světoznámého mondénního přímořského lázeňského letoviska" jménem Biarritz.

Zde nás počasí počastovalo velkým výběrem svých rozmarů - od krásného téměř bezvětrného jasna, přes přímořské vichry až po průtrž mračen. Biarritz je známým surfařským střediskem, vlny zde skutečně dosahují úctyhodných rozměrů.

Největší slávě se letovisko těšilo v dobách tzv. belle-epoque za císařovny Evženíe, manželky Napoleona III., která si zde nechala vybudovat nádherný palác (dnes jeden z nejluxusnějších hotelů v širokém okolí).

Moře lemuje krásná promenádní cesta, přímo v centru je pláž sevřená vysokými útesy - na jedné straně je útes korunován vysokým majákem ...
... a na druhé najdete skálu Panny Marie, ke které se jde po mostě sestrojeném Gustavem Eiffelem.
Při cestě zpět k parkovišti nás zastihla průtrž mračen, naštěstí byla poblíž Galerie Lafayette, jejíž budova po obvodu oplývá širokými přístřešky.

A také nás začala volat Matka příroda, tak jsme využili "Hobitího domku" va svahu - ano, to jsou pánské toalety.
V Biarritzu jsme se také poprvé setkali s dalšími Čechy na cestách. U majáku jsme narazili na skupinku česky hovořících lidí se žlutými šátky kolem krku. Prvotní nápad, že se jedná o Skauty, jsme zavrhli (podle nás na Skauty byl jejich věkový průměr příliš vysoký). Snažili jsme se rozluštit nápis na šátcích, který začínal "Vla…" a nějaké letopočty. Napadlo nás, že si Vlachovka udělala výlet do Francie.

Až následující den jsme zjistili, že Olomoucké arcibiskupství vypravilo "Vlakovou pouť do Lurd" s výletem do Biarritzu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Emo.Gothic.Queen Emo.Gothic.Queen | Web | 10. února 2018 v 22:06 | Reagovat

Nádhera

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama