Saint-Malo - 04.09.2017

7. listopadu 2017 v 21:30 | Černý páv |  Ostatní

Historické Saint-Malo stojí na kraji moře, kdy při přílivu jsou jeho hradby omývány vlnami a při odlivu jsou okolo města pláže. U St-Mala je největší rozdíl mezi přílivem a odlivem - ten největší v historii byl 15m.


Domy o několik pater převyšují městské hradby, po kterých je možno město zdarma obejít kolem dokola. Na pláži je zbudován betonový bazén, který při odlivu zadrží vodu a koupele chtiví lidé se nemusí plahočit k vodě několik desítek metrů. Při přílivu je tento bazén hluboko pod vodní hladinou.


Díky vysokému přílivu a odlivu je možno dosáhnout ostrůvků, které jsou nedaleko St-Mala rozesety v moři, suchou nohou. Ale pozor, ať vás nepřekvapí příliv, který vám může rychle odříznout cestu.
Už jsem se zmiňoval o vysokém přílivu, díky tomu je celý přístav jakýmsi zdymadlem, je na "horní" hladině moře a při odlivu se do něj musí přes plavební komoru. Tato je překlenuta důmyslným mostem, který se odsune na stranu, kdykoliv je potřeba, aby projela loď.
Večer jsme strávili sháněním nového fotoaparátu. S naší jen základní znalostí francouzštiny jsme tušili, že to bude asi docela zábavné. V elektro sekci obchodního domu jsme si ve vitrině vyhlédli přístroj a požádali prodavače, že jej chceme koupit. Prodavač, naprosto nedisponující angličtinou, nám francouzsky vysvětlil, že tento fotoaparát už není. Ukázali jsme tedy na ten za sklem. Prodavač nám zopakoval, že tenhle foťák není a že tenhle za sklem je poslední. Nechápali jsme, kde je problém a trvali na svém, že chceme TENHLE. Mladík se odebral dozadu, prý pro krabičku. Vrátil se nejen s krabicí od foťáku, ale i kolegyní, která alespoň trošku vládla angličtinou. I této dámě jsme vysvětlili, že nám skutečně nevadí, že se jedná o poslední kus a nechali si i doporučit správnou paměťovou kartu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama