Výlet za Trabantem - August Horch Museum, Zwickau - 24.02.2017

27. února 2017 v 21:03 | Černý páv |  Muzea a výstavy
Letošní první výlet mířil za hranice - do německého Zwickau. V rodině prožíváme Trabantové období a tak jsme vyrazili do August Horch Museum, které je věnována výrobě automobilů ve Zwickau a okolí.

Mezi starými domy a továrními halami je vybudována moderní vstupní hala muzea. V pokladně se domluvíte německy i anglicky .
Samozřejmě nesmí chybět bohatě zásobený obchůdek s modely aut .
Expozice ja krásně prosvětlená, auta si můžete prohlédnout zblízka (i když je na všech autech cedulka o nedotýkání se). Docela nás udivilo, jak nablýskané všechny exponáty jsou .

Konečně jsme pochopili proč má Audi ve znaku čtyři kruhy. Reprezentují čtyři zdejší automobilky, ze kterých vzniklo dnešní Audi: Audi - DKW - Horch - Wanderer
V muzeu najdete i několik komponovaných scén : navštívíte dobovou benzinovou pumpu, projdete kolem Grand Hotelu a nebo se projdete po autentické ulici ze třicátých let s krámkem, kde prodávají nejen automobilové suvenýry.
I pro milovníky zimních sportů tu něco mají, vč. dobových lyží a kufrů.

A na ulici tu stojí i německý bratranec Velorexu - Framo Stromer

A jestli čekáte na ty Trabanty, tak se jich, stejně jako my, nedočkáte. Na webových stránkách sice psali, že v průběhu roku 2017 budou muzeum rozšiřovat, ale nikde není ani zmínka o tom, že je expozice Trabantů v přestavbě (v tom spočívá to avizované rozšíření) .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama