BALLET HOMMES FATALS - 16.11.2016

17. listopadu 2016 v 10:20 | Černý páv |  Divadla a koncerty

Začneme tou méně pozitivní částí:
Divadlo Hybernia, kde se představení odehrávalo, sice má "odpružená" opěradla sedaček, ale pokud před vámi sedí nějaký neposeda, budete mít po představení omlácená kolena . A celý prostor divadla na nás působil spíš jako pohřební ústav než jako divadlo .
Bílý páv dodává: "Naštěstí, když se zhasne, to není tolik vidět"

Po krátkém video úvodu již na scénu vpluly labutě za zvuků Labutího jezera.

Bohužel jsme se nevyhnuli malému problému a to když jedna z labutí příšla na scénu pozdě, ale s dobrou omluvou: "Zdržela jsem se v maskérně. Ale radši přijít pozdě, než ošklivá."

zdroj obrázku: Hybernia.eu

Když byl ansámbl kompletní, rozehrálo se před námi úžasné představení (Labutí jezero v 45 minutách). V první půli se na jevišti představil skoro celý soubor.

Princ (v podání Vladimíra Škody) začal nahánět labutě (Anastasia Prekrasnaja, Ludmila Bezspakatova, Raffaella Botoxina, Tiziana Tortellina, Marie Bernadette Debonnefranquette, Felicity Bigassova, Pavlina Flatfootova the 2nd, Typhanie Jetlag a Gloria DelaBarcelona). Zkoušel to všemi možnými způsoby, nakonec se jako nejúčinnější ukázala kukuřice. Pozor, kukuřice dusí, jak se přesvědčila jedna z labutí.

Umírající (postřelená) labuť v podání Anastasie Prekrasnaje byla skutečně prekrasnaja. Jaká škoda, že nakonec skončila v mikrovlnce prince a na jeho hodovním stole.

Ve druhé půli programu následovalo několik krátkých scén z jiných baletů. Mimo jiné jsme se dozvěděli, co si baleriny o sobě navzájem mysli (když nám do hlediště pustili zvuk ze zákulisí):
"Ta má krásné šaty."
"Nojo, ale vidělas ten obličej"
"A ty nohy má tlusté jako hroch."

Ve scéně Diana a Akteon se nám představil ještě Boris Vazelinov. Loveckému běsnění Diany padla za oběť, kromě několika plyšových zvířat i jedna labuť z první půlky.

Na konec se nám ve scéně z baletu Don Quixote ukázal i Pablo Quesadillas, který se nám stihnul během tance notně opít.

Závěrečné defilé ve stylu Televarieté bylo onou pověstnou třešničkou na dortu.

Umělci byli, zcela zaslouženě, odměněni dvacetiminutovým potleskem vestoje.BALLET HOMMES FATALS je soubor špičkových baletních umělců, který představuje nejznámější baletní scény klasického baletního repertoáru ve svérázném provedení. Slavné a virtuózní ženské role ze známých baletů tančí muži - tanečníci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama