Zlatá Koruna - 20.08.2016

23. srpna 2016 v 9:00 | Černý a Bílý páv |  Hrady a zámky

Klášter Zlatá Koruna znají určitě vodáci, kteří po Vltavě kolem projíždějí. Určitě stojí za to zde vystoupit a jít se podívat dovnitř.

Pokud ovšem najdete cestu. My jsme přijeli autem a z parkoviště (které je na opačné straně řeky) jsme šli spíše podle intuice než podle nějakého značení .

Klášter nabízí celkem tři okruhy
  1. prohlídku kláštera
  2. literární výstavu
  3. prohlídku opatské kaple se Zlatokorunskou madonou
My jsme vynechali výstavu Mrkající

Začali jsme Madonou, jedná se o mini okruh tak na čtvrt hodinky, kde se člověku dostane výkladu k založení kláštera podpořenému nástropní freskou v hale před kaplí.

V kapli samotné je opravdu jen ona Madona, ale stojí za to (bohužel se nesmí vyfotit, takže ji tu nemáme ).
Samotné prostory kláštera jsou skromně vybavené, ale i s tím málem dokázal průvodce udržet naši pozornost po celou dobu prohlídky, zejména díky stavbě samotné, která v sobě nese mnoho příběhů.
Při prohlídce navštívíte dva svatostánky, které se v areálu nachází (bohužel místní farnost nedala souhlas s fotografováním uvnitř ).
Bílý páv dodává:
Aby tu nebyla jen černá pírka:
Je zde zázemí pro návštěvníky, čisté toalety na nádvoří, automat na kávu (jen na nějaké sušenky by ještě mohl být). Pokud máte před nebo po prohlídce čas můžete si prohlédnout výstavy, které jsou umístěné v přízemí v blízkosti pokladny a v případě nepřízně počasí se zde můžete schovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama