Veltrusy - 27.08.2016

30. srpna 2016 v 20:09 | Černý páv |  Hrady a zámky
(zámek) + (kočáry)
Bylo krásně, tak co doma. Vyrazili jsme na Veltrusy.

Hned u hlavního vstupu na Ostrov Veltrusy (jak zámecký areál nazývají) je umístěno infocentrum , kde Vám nejen poskytnou mnoho informací, ale i prodají vstupenky do zámku.

Prohlídka byla zahájena na nádvoří, či spíše čestném dvoře, kde jsme, skryti mezi rameny schodiště, obdrželi zevrubný popis zámeckého areálu. Žel bohu přes schodiště jsme toho moc neviděli .


Následoval přesun do nitra zámeckého křídla, určeného hostům. Výklad naší průvodkyně byl velice svérázný. Toaletní souprava (vlevo) je "z nějakýho šutru" a "ten cápek, rozvalený na hodinách, to je Napoleon" (vpravo).

Ve své podstatě jsme se na zámku mnoho nedozvěděli. Průvodkyně nás zásobila téměř výhradně informacemi naprosto zřejmými , jako např., že uniforma na stojanu má bílý kabátec, červené kalhoty, černou čepici a zelená pera.

Ve žlutém pokoji jsme se zase vrátili do školních let, neboť jsme nechávali kolovat fotky daňků a parohy z různých období daňčího života.
Po absolvování prohlídky zámku jsme vyrazili do panské stodoly do druhé expozice - výstavu kočárů. Stodola sama o sobě je nádherný prostor a kočáry sem krásně zapadnou
K zámku přiléhá velký park se spoustou romantických stavbiček, altánů, mostů a pod.

Nám nejvíce učarovala umělá zřícenina s tajným přístavem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama