Mezi skály do Adršpachu - 06.08.2016

13. srpna 2016 v 15:02 | Černý páv |  Ostatní


Vyrazili jsme za přírodou do skalního města u Adršpachu. Po zkušenostech z loňského roku, kdy nás sem pro množství turistů ani nepustili jsme vyrazili hned nad ránem (na otvíračku) a udělali jsme dobře.Nejdříve jsme obešli velké jezírko. Doufali jsme, že najdeme nějaký diamant, protože Libuška Šafránková jako princezna z Diamantových skal jich tu rozházela mraky (pohádka Třetí princ).

Nenašli jsme - ani u jezírka anni v Diamantových skalách.
Vyrazili jsme tedy do nitra skal. Bohužel moc prostoru pro samostatné "bloudění" zde není. Cesta vás vede vlastně jedinou možnou trasou a nedává vám moc na výběr.

Je zde i několik posezení pro odpočinek, ale nabyli jsme dojmu, že ne na úplně vhodných místech (žádný zajímavý útvar v dohledu, spíš to byl jinak nepoužitelný kout skal)
Minout jsme nemohli ani "gotickou" branku vestavěnou mezi dva skalní bloky.
Když jsme došli k pokladně lodiček na horním jezírku, nemile nás překvapila cena, ale řekli jsme si, že když už jsme tady tak do toho jdem.

To jsme ještě nevěděli, co nás čeká.
  1. neuvěřitelně strmé schodište v úzké průrvě, nejdříve nahoru a potom dolu (foto vpravo).
  2. na tu cenu docela krátká plavba na pramici.
  3. převozník se nejdříve zeptal jestli má na palubě Čechy (dostalo se mu odpovědi, že ano), Poláky? Ano. Němce? (ticho). Očekávali jsme, že tedy bude podáván výklad česko-polsky. Jenže po prvních několika větách lodivod přešel výhradně na polštinu.
  4. o skalách nad hladinou jsme se nedozvěděli skoro nic, ale víme, že tam ztroskotal Titanic, proč má vodník červené oči a vodníková červený nos, na ostrově že je na samotce Rumcajs a mnoho dalších "zajímavostí".
Shrnutí celé plavby: Škoda peněz a času
Od jezírka jsme se vraceli už zpět (pro zdatnější se nabízí ještě průchod do teplické šásti skalního města).

Cesta nás zavedla k Myší díře - zalomené průrvě, která v nejužším místě dosahuje půl metru šířky (nic pro klaustrofobiky a barokně stavěné jedince).

Vlevo Myší dira zevnitř a vpravo zvenku.

Po návratu k parkovišti jsme zjistili, jak prozíravé bylo vyrazit brzo ráno. Parkoviště bylo úplně plné a nově příchozí museli čekat, až se uvolní místa. Obec (správce parkoviště) zde zaměstnává "navigátora", který ukazuje k volným místům na ploše, což zrychluje parkování i odjezdy aut.

Na závěr jen jedna kuriozita. Cestou domů jsme projížděli Trutnovem a na náměstí jsme objevili pomník asi mexického "revolucionáře" jménem Jose :-)

Aneb z Habsburka Mexičanem za tři písmena a jednu tečku ("F II.")


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama