Bojnické preteky - 05.07.2016

7. července 2016 v 7:00 | Černý páv |  Hrady a zámky

Navštívili jsme zámek Bojnice. Krásný zámek na úpatí zalesněného kopce je z dálky viditelnou dominantou (stejně jako nedaleko něj vyrůstající komplex luxusního bydlení )

Parkoviště je společné pro termální koupaliště, zámek i zoologickou zahradu. V době našeho příjezdu (cca 10:00) bylo skoro prázdné, takže za mírný poplatek jsme krásně zaparkovali na stinném místě .
Cestou z parkoviště jsme vyslali napřed zvědy, aby koupilí vstupenky, když na ně došla řada zjistili, že proihlídka začíná za dvě minuty a kdy bude další nebyla slečna v okýnku schopna říct (prý "podle toho jak budou chodit lidi"). Takže v prvním kole jsme vstupenky nekoupili, protože jsme nevěděli, kdy od parkoviště dorazí zbytek naší skupiny.

Když jsme byli komplet, opět jsme se zařadili do (naštěstí rychle ubíhající ) fronty u pokladního okénka.

Dostali jsme lístky na prohlídku, která právě začala (podle času na vstupence tedy začala před pěti minutami). Vzhledem ke zmatkům okolo vstupenek jsme zapomněli zakoupit povolenku k focení uvnitř zámku :-(


Ve skupině nás bylo cca padesát a slečna průvodkyně na to moc ohledů nebrala. Prostě když uznala za vhodné, zahájila výklad i když část skupiny byla ještě někde v předchozích místnostech. Slečna průvodkyně mluvila vělice věcně, "nezaplevelovala" výklad zbytečnostmi .

Trošku nás mátl systém, který na Bojnici mají. Celá prohlídka je rozdělena do několika úseků. V každém z nich se k naší výpravě připojil druhý průvodce, který doslížel na to, abysme se ničeho nedotýkali, o nic se neopírali a nefotili, když nemáme zaplaceno. Myslíme si, že kdyby tyto pracovní síly přesunuli do průvodcovských stavů a zmenšili skupiny na dvacet osob, tak by provoz nijak neutrpěl a prohlídce by to jen prospělo.

A teď k onomu podivnému názvu této recenze: Protože nás bylo moc, slečna průvodkyně nás hnala celým zámkem neuvěřitelným tempem . Moc času ne nějaké "kochání" návštěvníkům skutečně není dáno. Takže pro později narozené (v éře nečeskoslovenské): "preteky" va slovenštině je totéž jako "závody" v češtině.

Přesto na nás Bojnice udělaly dojem a hodnotíme lehce pozitivně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Navštěvujete v zahraničí památky, muzea a pod.?

Ano 66.7% (4)
Ne 33.3% (2)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama