Červená Lhota - 30.04.2016

1. května 2016 v 9:00 | Černý páv |  Hrady a zámky
Vypravili jsme se na jih Čech na zámek Červená Lhota. Kdo by neznal malý zámek na ostrůvku uprostřed rybníka.

Byť je zámek relativně malý, dokázala správa zámku vytyčit tři návštěvnické okruhy . My jsme navštívili jen dva (sklepení je otevřeno pouze v červenci a v srpnu).


Fotografování je povoleno pouze na okruhu v podkroví, v prvním patře se fotit nesmí (i když někteří návštěvníci a ani průvodkyně si z toho nic nedělali).

Vyrazili jsme na první okruh - historické interiéry I.patra. Z počátku jsme přičítali roztěkanost a nervozitu průvodkyně faktu, že je tu asi první den. Posléze v nás vzrostlo podezření, že vlastně ani neví, co má říkat , neboť se neustále něco domnívala ("Domnívám se, že na tomto obraze je vedení ovcí na pastvu." - žádné ovce na obraze nebyly. "Vlastně se domnívám, že na tomto obraze je vedení ovcí na pastvu." "Vlastně tady je vedení ovcí na pastvu." ) Nejoblíbenějším slovíčkem slečny průvodkyně bylo "vlastně", které vkládala do každé věty pokud možno vícekrát.

Byť se jednalo o krásné interiéry, slečna průvodkyně nám celý dojem zkazila. Už dlouho jsme takhle špatnou prohlídku (průvodkyni) nezažili.

Protože jsme zvědaví ptáci (Černý a Bílý páv), tak jsme chtěli vidět i druhý okruh - podkrovní pokoje. Zde nás přivítala mnohem kultivovanější slečna. Tuto jsme vyděsili hned v úvodu. Na její dotaz, zda jsme již byli na I.okruhu, jsme popravdě odpověděli "BOHUŽEL ANO" a stručně jí vylíčili naše zážitky. Slečna se nám omluvila a jala se napravovat reputaci zámku.

Musíme přiznat, že velice úspěšně. Projev byl velice kultivovaný, věcný a ve správné míře byla strohá fakta proložena zajímavostmi.

Do podkroví jsou skupiny menší (10 osob) než do prvního patra (25 osob), takže celá atmosféra je mnohem komornější , přesně jak to sluší malým soukromým pokojům.

Celkové hodnocení:
Přiznáváme, že je silně ovlivněno výkonem průvodkyně na I.okruhu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolikrát za rok navštěvujete památky? (hrady, zámky, skanzeny ...)

max 1x 15.4% (2)
2 až 4x 23.1% (3)
5 až 12x 30.8% (4)
více jak 12x 30.8% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama