Rochlitz, Německo - 16.04.2016

18. dubna 2016 v 9:20 | Černý páv |  Hrady a zámky
Další cíl naší cesty za hranice byl zámek Rochlitz u řeky Zwickauer Mulde (Cvikovská Mulda). Na první pohled může připomínat katedrálu, ale je to skutečně zámek.


V den naší návštěvy se tam konal trh, který dokonale doplňoval atmosféru starého sídla (až tedy na nedobovost stánků). Prodávaly se tu pletené košíky, hliněné hrnky, sazenice na zahradu, květiny, nepřeberné množství různých pochutin - sladké (např. originální německé trdlo), slané (uzené, klobásy, preclíky), kyselé (okurky) - . Vůně, linoucí se díky trhu celým zámkem, v nás neustále vyvolávala pocit "takhle nějak to muselo vypadat ve středověku."

Při prohlídce projdete téměř celý zámek od sklepů po špičku věže (jenom jedné) . Na prohlídku si rozhodně vyšetřete dostatek času (my jsme tam byli dvě hodiny). V zámku je několik interaktivních zařízení (dotykové obrazovky či mluvící skřítci), které vás seznámi s podrobnostmi tehdejšího života.

Po celé prohlídkové trase (kterou si díky prohlídkám bez průvodce můžete různě natáhnout či zkrátit) je spoustu míst, kde si návštěvník, zmožen prohlídkou, může sednout a dát spočinout svým znaveným údům.

A děti rozhodně vezměte s sebou, minimálně proto aby si mohly vyzkoušet středověkou módu - pro dívky tu jsou šaty a pro chlapce "originál" brnění.
Dospělí si mohou zase potěžkat zbraně, které dříve rozhodovaly bitvy, i když nic jim nebrání vyzkoušet si i brnění či šaty.

Jediné, co snad by se dalo vytknout, je že v zámecké kapli byla situována část trhu zaměřená na alkohol (nepřijde nám to moc vhodné, ale je to věc názoru).


Celkově si Rochlitz vysloužil


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Navštěvujete v zahraničí památky, muzea a pod.?

Ano 66.7% (4)
Ne 33.3% (2)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama