Prosinec 2015

Adventní Hrádek u Nechanic

15. prosince 2015 v 17:14 | Černý páv |  Hrady a zámky
Tak jsme opět (letos už podruhé) navštívili zámek Hrádek u Nechanic.

Tentokrát se tam konala akce Vánoce na zámku. Tuto akci jsme navštívili již loni (ale to bylo před vypuštěním Černého páva do světa)

Asi nám tento zámek moc nepřeje, protože jsme dostali průvodkyní pro kterou "češtin není její kobylek". Po chvíli jejího výkladu jsme se přistihli, že vnímáme více její hrubky než to co říká. (bohužel přednes byl tak strašný, že dáváme rovnou dvě černá pírka).

Expozice byla krásně vánočně vyzdobena , i když pár drobností vyloženě bilo do očí. V nejhonosnějším sále byly na kytici pouze nenazdobené perníčky (oproti loňskému roku, kdy byly drobné perníčky v celé expozici krásně nazdobené).

Taktéže cukroví na tácech nám připadalo bez ladu a skladu (my osobně bysme si takhle naházené cukroví na vánoční stůl nedali)

Při porovnání s loňským rokem lze jen konstatovat: Nic nového jsme neobjevili.

Všechny stromečky byly ozdobené skoro stejně (myšleno stejnými ozdobami, kterých je zbytečně mnoho druhů. Stačilo by na každém stromečku mít jeden dominantní druh ozdob a vypadaly by mnohem lépe), vesměs byly zbytečně přeplácané. Skoro v každé místnosti zela ve stromečku díra po chybějící větvi .

Výklad paní průvodkyně završila tím, že máme na nový rok mladé ženy přiotrávit bobulemi jmelí, aby byly povolnější .

Vánoční nálada na nás při prohlídce, bohužel, vůbec nedýchla.

Suma sumárum + =